2006 Flyers Cup Schedule | |
|
52 TEAMS / 49 GAMES = 3
CHAMPIONS
--DAILY SCHEDULE--
Game #
|
Date |
Time PM |
Arena |
Home (seed) |
Goal |
Away (seed) |
Goal |
AAA-1
|
3/13
|
7:00
|
Ice Line |
Bishop
Shanahan (8) |
|
Monsignor
Bonner (9) |
|
AAA-2
|
3/13
|
6:45
|
FSZNE |
Holy Ghost Prep (5) |
|
Roman Catholic (12) |
|
AAA-3
|
3/13
|
7:15
|
Grundy |
Archbishop Ryan (6) |
|
Archbishop Carroll (11) |
|
AAA-4
|
3/13
|
9:00
|
Grundy |
Father
Judge (7) |
|
Archbishop Wood (10) |
|
AA-1 |
3/13 |
8:30 |
Face-Off |
Abington
(16) |
|
Conestoga (17) |
|
AA-2 |
3/13 |
7:00 |
Hatfield Ice |
Bishop
McDevitt (13) |
|
Freedom (20) |
|
AA-3 |
3/13 |
8:45 |
Lancaster |
Hempfield
(14) |
|
Parkland (19) |
|
AA-4 |
3/13 |
8:45 |
Hatfield Ice |
North
Penn (15) |
|
Central Dauphin (18) |
|
A-1 |
3/13 |
8:30 |
Ice Line |
Unionville
(16) |
|
Williamstown (17) |
|
A-2 |
3/13 |
8:45 |
Ice Line |
Methacton
(13) |
|
Central York (20) |
|
A-3 |
3/13 |
7:30 |
Ice Works |
Interboro
(14) |
|
Kennett (19) |
|
A-4 |
3/13 |
7:00 |
Lancaster |
Warwick
(15) |
|
Springfield (Montco) (18) |
|
AA-7
|
3/14
|
6:45
|
Face-Off |
William Tennent (5) |
|
Neshaminy (12) |
|
AA-9
|
3/14
|
8:30
|
Face-Off |
Cent.
Bucks South (3) |
|
Winner AA-3 |
|
AAA-5
|
3/15 |
7:00 |
Skatium |
Cardinal
O’Hara (1) |
|
Winner AAA-1 |
|
AAA-6
|
3/15 |
8:45
|
IceLine |
Malvern Prep (4) |
|
Winner
AAA-2 |
|
AAA-7
|
3/15 |
8:30 |
Face-Off |
Germantown Acad. (3) |
|
Winner
AAA-3 |
|
AAA-8
|
3/15 |
6:50 |
Face-Off |
La
Salle (2) |
|
Winner AAA-4 |
|
AA-5
|
3/15 |
8:45 |
Skatium |
Haverford High (1) |
|
Winner
AA-1 |
|
AA-6
|
3/15 |
8:30
|
Grundy |
Pennsbury
(8) |
|
W.C.
Henderson (9) |
|
AA-8
|
3/15 |
7:30 |
FSZ Voorhees |
Cherokee (4) |
|
Winner AA-2 |
|
AA-10
|
3/15 |
7:00 |
Ice Works |
Ridley
(6) |
|
Pennridge (11) |
|
AA-11
|
3/15 |
7:00 |
Ice Line |
Downingtown
East (7) |
|
Washington Twp. (10) |
|
AA-12
|
3/15 |
8:30
|
Ice Line |
West Chester East (2) |
|
Winner AA-4 |
|
A-5 |
3/15 |
7:00 |
Ice Works |
Springfield (Delco) (1) |
|
Winner A-1 |
|
A-6 |
3/15 |
8:30 |
Twin Ponds E. |
Lower Dauphin (8) |
|
Central Bucks West (9) |
|
A-7 |
3/15 |
7:00 |
Ice Works
|
Garnet Valley (5) |
|
Wissahickon (12) |
|
A-8 |
3/15 |
8:45
|
Ice Works |
Haverford School (4) |
|
Winner A-2 |
|
A-9 |
3/15 |
8:45
|
Ice Works |
Penncrest (3) |
|
Winner A-3 |
|
A-10
|
3/15 |
9:00 |
Hatfield Ice |
Plym.-Whitemarsh (6) |
|
Shawnee
(11) |
|
A-11 |
3/15 |
9:15 |
FSZ Voorhees |
Moorestown (7) |
|
Perkiomen
Valley (10) |
|
A-12 |
3/15 |
6:45 |
Twin Ponds E. |
Hershey (2) |
|
Winner
A-4 |
|
AAA-9
|
3/17
|
7:00
|
Hatfield Ice |
Winner AAA-5 |
|
Winner AAA-6 |
|
AAA10
|
3/17 |
9:00
|
Hatfield Ice |
Winner AAA-7 |
|
Winner AAA-8 |
|
AA-13 |
3/17 |
7:00 |
Skatium |
Winner AA-5 |
|
Winner AA-6 |
|
AA-14 |
3/17 |
7:30 |
FSZ Voorhees |
Winner AA-7 |
|
Winner AA-8 |
|
AA-15 |
3/17 |
9:00 |
Face-Off |
Winner AA-9 |
|
Winner AA-10 |
|
AA-16 |
3/17 |
7:00 |
Ice Line |
Winner AA-11 |
|
Winner AA-12 |
|
A-13 |
3/17 |
8:45 |
Ice Works |
Winner A-5 |
|
Winner A-6 |
|
A-14 |
3/17 |
8:45 |
Skatium |
Winner A-7 |
|
Winner A-8 |
|
A-15 |
3/17 |
7:00 |
Ice Works |
Winner A-9 |
|
Winner A-10 |
|
A-16 |
3/17 |
7:00 |
Twin Ponds E. |
Winner A-11 |
|
Winner A-12 |
|
AA-17
|
3/20
|
7:15
|
Grundy |
Winner AA-13 |
|
Winner AA-14 |
|
AA-18
|
3/20
|
9:00
|
Grundy |
Winner AA-15 |
|
Winner AA-16 |
|
A-17
|
3/21
|
7:00
|
Ice Line |
Winner A-13 |
|
Winner A-14 |
|
A-18 |
3/21 |
8:45 |
Ice Line |
Winner A-15 |
|
Winner A-16 |
|
FLYERS
CUP AA CHAMPIONSHIP
AA-19
|
3/24 |
8:00 |
Hatfield Ice |
Winner AA-17 |
|
Winner AA-18 |
|
A-19
|
3/25
|
12:00
|
Ice Works |
Winner A-17 |
|
Winner A-18 |
|
FLYERS
CUP AAA CHAMPIONSHIP*
AAA11
|
3/25 |
3:00
|
Ice Works |
Winner AAA-9 |
|
Winner AAA-10 |
|
* Game will air live on CN8
Mar. 13 | 6:30 pm. | Roman Catholic vs. Holy Ghost |
Mar. 14 | 8:30 pm. | Neshaminy vs. William Tennent |
Mar. 15 | 8:30 pm. | W. Chester Henderson vs. Pennsbury |
8:45 pm. | Holy Ghost vs. Malvern Prep. (10:00 pm.-TAPE) |